Zgłoś swoją sprawę

Jeśli chcesz zgłosić nam swoją sprawę z prośbą o radę lub interwencję w trudnej sytuacji pomiędzy Tobą a instytucją lub organizacją, możesz to zrobić za pomocą poniższego formularza.

Osoby dyrektorskie będące członkami i członkiniami zarządu Gildii nie mają dostępu do zgłaszanych formularzy.

Dostaliśmy Twoją wiadomość, dziękujemy!
Ups! Coś poszło nie tak. Sprawdź, czy wszystkie pola formularza zostały poprawnie wypełnione i spróbuj ponownie.

Wskazówki dotyczące przygotowania wiadomości

Prosimy o jak najdokładniejsze opisanie wydarzeń. Jeśli to możliwe - uwzględnij konkretne daty odnoszące się do rozmów, spotkań, ustaleń. Przejrzyj, uporządkuj i zachowaj wszelkie skany lub screeny dotychczasowej korespondencji (smsy, maile, wiadomości w komunikatorach, listy tradycyjne) lub dokumentów (umowy, porozumienia) i w swoim opisie uwzględnij to, co zawierają. Nie przesyłaj ich nam, jednak mogą okazać się pomocne w dalszym toku postępowania.

Procedura początkowego postępowania Zarządu ZZ GPRIRT wygląda następująco:

Jeśli chcesz tylko prosić o radę, wyznaczona osoba skontaktuje się z Tobą jak najszybciej. O dalszych krokach będziemy decydować w zależności od odpowiedzi ze strony instytucji/organizacji, o której Cię poinformujemy. W szczególnie trudnych sytuacjach mamy możliwości zaoferowania Ci pomocy prawnej za naszym pośrednictwem.

Aktualne tematy

W sezonie 2022/23 postanowiliśmy zająć się następującymi tematami:

  • Mikro-etaty
  • Stawki minimalne
  • Stworzenie umowy wzorcowej: dobre i złe zapisy
  • Rozpowszechnienie Elementarza dobrego debiutu
  • Tantiemizacja zawodu reżyserki, reżysera
  • Stworzenie umowy przedwstępnej
  • Rozpowszechnienie rekomendacji z broszury Artystki i artyści feelancerzy

Składki członkowskie

Członkostwo w Gildii wiąże się z powinnością wnoszenia opłat członkowskich w wysokości 15 zł miesięcznie. Składki te można regulować również w postaci jednorazowej wpłaty 180 zł za cały rok.

ZZ Gildia Polskich Reżyserek i Reżyserów Teatralnych
Bank BNP Paribas GOonline Biznes
44 1600 1462 1858 7335 4000 0001

Gildia jest wciąż młodą organizacją, która nie posiada własnych zasobów finansowych, na których może bazować. Dlatego regularne uiszczanie opłat jest dla naszego dalszego funkcjonowania szczególnie ważne. Dzięki składkom będziemy w stanie działać skuteczniej! Zaznaczamy przy tym, że członkinie i członkowie Zarządu ZZ Gildii Polskich Reżyserek i Reżyserów Teatralnych swoje funkcje pełnią społecznie, bez pobierania za swoją działalność wynagrodzeń.

Pieniądze ze składek pozwolą nam na: